קבוצות לימוד
של  "עולם המראות"

קבוצות לימוד לחקר התודעה בראי הפיזיקה הקוונטית, זן בודהיזם וקבלה,
בשילוב תהליכי ריפוי רגשי והתפתחות תודעתית.

[ מפגשים פיזיים / אונליין ]

מיכל הררי, מאמנת קוגניטיבית התנהגותית, מאסטר NLP, תרפיסטית סאונד

מנחה: מיכל הררי

[ 44 שנים, 2 ילדים, 4 חתולים ]

חוקרת תודעה, מאמנת קוגניטיבית-התנהגותית בגישת "עולם המראות".
מאסטר NLP ודמיון מודרך, תרפיסטית סאונד ומלחינה, מתרגלת זן-בודהיזם.

קרא/י עוד עליי >

קבוצת לימוד בפרדס חנה כרכור

ברוכות וברוכים הבאות והבאים 🙏 איזה כיף שבאתם!

🌿 מה נלמד בקבוצות הלימוד?🌿

התוכן שנלמד בקבוצות זהה לתוכן שאני מעבירה
בקורס המורחב של "עולם המראות".

קבוצת לימוד הוליסטית עם תוכן מקיף

ישנה התמקדות בחקר התודעה בראי הפיזיקה הקוונטית, זן בודהיזם, קבלה, מדעי המוח, אפיגנטיקה, פיתוח חושים על חושיים, דרכים להגשמת מציאות, איזון רגשי – הפחתת כעסים, דיכאון, חרדה חברתית; העלאת הערך העצמי והביטחון העצמי ועוד.

מסע של גילוי עצמי, חיבור ללב ופיתוח אומץ

המידע שאני מעבירה בקבוצות  זהה למידע שאני מעבירה בקורס למתקדמים: "עולם המראות", לעומק ובפירוט רב. אנחנו בונים ובונות תמונה כמה שיותר מלאה על אופן פעולת היקום, אופן פעולתנו אנחנו, מכל מיני זוויות. ואנחנו רואים איך כל הידע הזה משליך על חיי היום יום שלנו, מה זה אומר בפועל. ובעקבות זאת, אנחנו לומדים מה אנחנו יכולים לעשות כדי לקבל יותר שליטה על החיים שלנו. לאט לאט, בנחת, עם מענה על שאלות, ופירוט כל מה שלא מובן. זה מסע מופלא של גילוי ה"עצמי" האמיתי שלנו, זה אשר מסתתר מתחת לקליפות ההגנה של האגו.

נלמד ידע תיאורטי מבוסס מדעית וכלים יישומיים שעובדים, לשימוש בחיי היום-יום.

נלמד כלים יעילים לתרגול יומיומי אשר יעזרו לך לפתח חמלה כלפי עצמך וכלפי אחרים, קבלה עצמית, אהבה עצמית ואהבה כלפי אחרים, נלמד לכעוס פחות ונלמד גם לשחרר – לכעוס למשך פחות זמן. נלמד איך לשמוח יותר, להיות מסופקים/ות ממה שכבר נמצא בידינו. נפתח ערך עצמי וביטחון יציב, נפתח שליטה עצמית ברגשות שלנו, במחשבות שלנו ובדפוסי ההתנהגות שלנו. נמצא משמעות ונשים לב להכשלות העצמיות שלנו תוך מיקוד בשינוי המנגנונים האוטומטיים הלא מודעים אשר מפעילים אותנו "מאחורי הקלעים".

מטרתנו היא לעבור תהליך של ריפוי רגשי והתפתחות תודעתית אשר מאפשרים לנו לפרש את המציאות שלנו באופן לגמרי אחר, לטובת הגשמת פוטנציאל חיים חדש עבורנו ועבור היקרים לנו, אשר מושפעים עד מאוד מהמתחולל בנפשנו פנימה.

צעד קטן אחר צעד קטן, כל אחד ואחת מאתנו יכול/ה להפחית את הסבל ולהתחיל לחיות את החיים המיטיבים שנועדנו לחיות.

המחשבות שלנו, הרגשות שלנו ודפוסי ההתנהגות הלא נעימים שלנו הם מנגנוני הגנה.

קראו עוד על התוכן שמועבר בקבוצות

התוכן זהה לתוכן המועבר בקורס "עולם המראות: אשליית השתקפויות העצמי". 

🌿 שילוב ריפוי רגשי בתהליך הלמידה 🌿

{ קבוצת אימון קוגניטיבי-התנהגותי }

תהליך של צמיחה אישית ואיזון רגשי

הקבוצות שלי משלבות גם תיאוריה ותרגול מעולם האימון הקוגניטיבי-התנהגותי לפי גישת "עולם המראות". "עולם המראות" היא מבחינתי זווית ראייה שסיגלתי לעצמי אחרי שלמדתי מהרבה אנשים חכמים, רבים מהם פיזיקאים וביולוגים, חוקרי תודעה, זן מאסטרים, חוקרי קבלה, חוקרי הרמוניות מוזיקליות, מתמטיקאים, פסיכולוגים ופילוסופים אקזיסטנציאליים ועוד… ישנם הרבה אנשים נפלאים ללמוד מהם.

לאורך השנים, לאט לאט, התפתחה בי נקודת המבט ההוליסטית. והיא זו שהוציאה אותי מוסר האיזון הרגשי שחוויתי, שכמובן ייצר לי גם חוסר איזון פיזיולוגי. חוויתי דיכאון עמוק וחרדה, התקפי פאניקה וכעס, פיברומיאלגיה, אגורפוביה. חייתי במצב תודעתי מאוד נמוך, מלא בסבל וברחמים עצמיים. הלא מודע שלי המשיך לשחזר את הסבל, לייצר אותו שוב ושוב בתוכי פנימה – וממני החוצה, העברתי אותו גם הלאה אל האנשים היקרים לי. ולכן, המסע שלי, מבחינתי, הוא גם מסע של תיקון, וגם מסע של סליחה – לעצמי ולאחרים.

אבל כמובן, הסבל הוא זה שדחף אותי ללמוד איך לצאת ממנו. איך להפסיק לשחזר, לתפוס את עצמי בידיים, לקחת שליטה ולשנות את המצב. ולבסוף גם איך לעזור לאחרים לצאת מחוסר האיזון הפרטי שלהם. ממבט על, אני מודה על מסע הסבל שעברתי. כי הוא זה שדחף אותי להגיע למקום המיטיב שבו אני נמצאת היום.

הגישה של "עולם המראות"
היא איגוד של מה שלמדתי בשני העשורים האחרונים,
שהתעצב למעין מסלול מרחבי-מעגלי.

את השם נתתי לגישה, על שם המונח שטבע ד"ר ריצ'רד גרבר בספר שלו "רפואת תדרים: ספר הלימוד השלם לריפוי אנרגטי". זה ספר נפלא בעיניי. הוא היה אחד העוגנים החשובים בחיי, בכל הנוגע להבנת העולם האנרגטי. הייתה לו חשיבות קריטית בעיצוב תפישת העולם הנוכחית שלי (לרשימת ספרים מומלצת ומקורות נוספים >).

אנחנו חיים בעולם של מראות, סימולטור של השתקפויות. העולם יוצא מתוכנו פנימה, בהתפרצות אור אדירה, כמו מפל. האור אוסף מידע וחוזר אלינו בחזרה, עם כל מה שאסף בדרך, ועם כל מה שהיה בו ממילא, לפני שיצא לטייל שם בחוץ (צפו בסדרה "האור שהלך לטייל" שמפרטת על הנושא >). ואנחנו נשים לב רק למה שמהדהד בתוכנו. נראה את היקום שאנחנו חיים בו ונתעלם מהשאר. יש לנו הרבה נקודות של עיוורון שפעמים רבות לא מאפשרות לנו לשים לב למה שממש כדאי לשים אליו לב.

כשאנחנו מתחילים ללכת במסלול של התפתחות תודעתית, תהיה הגישה אשר תהיה – העיקר שאנחנו מתחברים לעיקריה – אם אנחנו מתמידים אז לאט לאט מתאפשר לנו לראות את עצמנו ואת העולם באופן אחר לגמרי.

אנחנו מתחילים למוסס את נקודות העיוורון הפרטיות שלנו.

אנחנו לומדים לשנות את מיקוד תשומת הלב שלנו. אנחנו משנים את תבניות האמונות המקובעות שלנו. אנחנו משנים את התכנות. ולכן מתאפשר לנו להבחין ביותר הזדמנויות ששולח עבורנו היקום שלנו, ואנחנו מייצרים הזדמנויות חדשות שתואמות ל"עצמי" החדש שאנחנו מגלים. אנחנו "מפתחים עוד אנטנות" ובעקבות זאת קולטים תדירויות נוספות (יותר מידע) מהסביבה.

ומה קורה בפועל?

אנחנו מתחילים לראות איך אנחנו מכשילים את עצמנו, ולאט לאט, עם התרגול, אנחנו שמים לב שאנחנו עושים את זה פחות. אנחנו בוחנים את ההתנהגות שלנו, שמים לב שאולי אנחנו מאשימים את עצמנו ללא הרף ומעבירים על עצמנו הרבה ביקורת – וגם על אחרים. ועם התרגול, מתחילים לשים לב לזה, להעביר פחות ביקורת, לשים לב לדברים אחרים. אנחנו מבחינים בסיבה שבגללה אנחנו לא עושים את הצעד הבא שיקדם אותנו אל מה שאנחנו רוצים באמת. אנחנו שמים לב איך אנחנו מאפשרים לעצמנו להיכנס לסיטואציות שאנחנו לא רוצים בכלל להיות בהן. אנחנו שמים לב איך אנחנו נותנים את הסכמתנו ומשתפים פעולה עם דברים שאנחנו בכלל לא רוצים ומגדילים אנרגיה שאנחנו לא רוצים לחוות. אנחנו שמים לב שנורא קשה לנו לומר "לא". אנחנו שמים לב איפה אנחנו מתקרבנים, למה אנחנו עושים את זה, ואיך לשנות את זה באופן טבעי – פשוט, עם שינוי הדעה שלנו על עצמנו. ועוד…

העיניים שלנו נפקחות לרווחה.

ואנחנו משנים את דעתנו לגבי עוד ועוד דברים. אנחנו שמים לב למחשבות, למילים, לרגשות, להתנהגות שלנו. אנחנו רואים מה זקוק לשינוי ומבינים מה עלינו לעשות. ואנחנו מתחילים לחשוב אחרת, להרגיש אחרת, להתנהג אחרת. כמו שאנחנו רוצים להתנהג תמיד, אבל פשוט יוצא לנו קצת עקום כל כך הרבה פעמים 🙂

המצבים בהם "יוצא לנו עקום" פוחתים משמעותית, ואנחנו מקבלים לידינו יותר שליטה עצמית.

ונכנסים לחיינו ערך עצמי גבוה, ביטחון במסוגלות אישית, קבלה והכלה.

אנחנו מתמודדים יפה יותר מול תלאות החיים הרגילות, מול תסכולים וסיטואציות לא נעימות, ומפתחים יותר סבלנות, חמלה ויכולת הכלה של ה"עצמי" שלנו ושל האחרים. אנחנו מתחילים להרגיש שאנחנו קצת יותר שמחים, פחות מהססים, יותר בטוחים בעצמנו ויודעים מה אנחנו רוצים. מפתחים איזון רגשי. פחות קיטוביות, פחות סבל, והרבה הרבה יותר משמעות, סיפוק, יציבות וביטחון. נשמע טוב, נכון? 🙂

נלמד לפתח מצב תודעתי "בוחן על" שנקרא בעולם הפסיכולוגיה בשם "מטא-קוגניציה". זה מצב תודעתי שבו יש לנו אפשרות לבחון את עצמנו "מבחוץ", כביכול. לשים לב למחשבות שלנו, לרגשות שלנו, להתנהגות שלנו. מטא קוגניציה זו מחשבה על מחשבה 🙂 מה אני חושבת על המחשבה שלי?

אפשר לקרוא לו מעין "מצב רוח" כזה של תודעה כביכול "עליונה" יותר, חכמה יותר, אבל בתכל'ס הכל כאן זה אנחנו. צריך פשוט לפתוח את הגישה לשיחה עם ה"אנחנו" הזה. להרגיע את הגוף כדי שנוכל לקלוט את המידע, להקשיב. יש לכולנו שיח עם תודעת העל שלנו כל הזמן. אלא שאנחנו לא תמיד מצליחים לשמוע את דבריה, כי הגוף שלנו עושה הרבה רעשי רקע. כשאנחנו משקיטים (מהמילה "שקט") את הגוף, רעשי הרקע פוחתים, אנחנו נושמים עמוק, פחות דרוכים, מתחילה להיפתח עבורנו האפשרות לנהל תקשורת עם רובדים נוספים שיש בנו.

החיים הם תהליך למידה אינסופי

ואני כל כך אוהבת לחקור את המהות שלהם. את מה שעומד מאחורי כל הוילונות שמסתירים לנו את האמת. אני מאמינה שההסתרה היא מכוונת, ושהמטרה שלנו כאן, בחוויית החיים המופלאה הזו, היא למוסס את אותם הוילונות עד שיהפכו לשקופים עבורנו, כדי שנוכל ללמוד ולהיווכח במידת העוצמה שלנו.

🌿 תמיכה וחיזוק 🌿

בקבוצה אנחנו חולקים את הקשיים שלנו, מי שרוצה ונוח לו/ה כמובן.

ושמים לב כמה משותף יש בינינו, ומקבלים נחמה, ומפיגים את הבדידות של הלב.
אנחנו חושבים על השיעורים שאנחנו צריכות וצריכים לעבור כאן במימד החומרי, ולומדים למצוא משמעות גדולה ברגע ההווה.

וגם… מקבלים במתנה מדיטציות לסנכרון המיספרות בתדירויות שונות, המאפשרות חיבור לשדה שהוא הכל.
ותרגולים ומשימות לביצוע בבית, למי שמעוניין בהמשך העמקה ובהטמעת חוויית חיים שגרתית. מניסיון, זה עוזר פלאים בחיזוק תפישת המציאות החדשה והמיטיבה.

.

ובגדול…
לומדים איך לפתוח את הדלת ל"עצמי"
שאנחנו מסוגלות ומסוגלים להיות!

אני מוצאת משמעות גדולה בכל רגע שבו אני חולקת את הידע שלמדתי. תודה לכל מי שבוחר/ת ללמוד ממני. אני לומדת מכם המון 🙏

נשמע לך מעניין?

הירשם/י לקבוצת לימוד של "עולם המראות":

.


    כןלא


    כן, אני מאשרת שמיכל תתקשר אליי חזרה

    כן, אני מאשרת שמיכל תשלח לי הודעות ו/או מידע אודות השירות